• +48 507 333 583
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta detektywistyczna dla biznesu

Prowadzenie działalności wiąże się z ryzykiem kryzysów powstałych z ingerencji podmiotów zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Orientacja w sytuacji oraz możliwość szybkiego zareagowania to atuty, jakie zapewniają usługi detektywistyczne oferowane przez naszą firmę. Weryfikacja pracowników, informatyka sądowa, odzyskiwanie danych czy wykrywanie podsłuchów wykonane przez profesjonalny podmiot może uchronić przed negatywnymi konsekwencjami i zapewnić możliwość prowadzenia działalności w bezpieczny sposób.

Oferta usług detektywistycznych dla biznesu

Proponowane przez nas działania skierowane do przedsiębiorców obejmują takie obszary jak:

• Wywiad gospodarczy
• Obserwacja miejsc i osób
• Śledztwa gospodarcze
• Weryfikacja pracowników
• Wykrywanie podsłuchów, kamer, lokalizatorów GPS
• Informatyka śledcza
• Odzyskiwanie danych

Niezbędna ci jest pomoc w ramach któregoś z wymienionych obszarów? Nie wahaj się skorzystać z naszej pomocy – przeprowadzimy wszelkie czynności w sposób dyskretny, rzetelny oraz zgodny z prawem, dostarczając odpowiedzi na nurtujące pytania. Wspólnie zadbamy o bezpieczeństwo twojego biznesu!

1. Wywiad gospodarczy

Przeprowadzany przez nas wywiad gospodarczy to ochrona przedsiębiorstwa przed współpracą z nierzetelnymi lub nieuczciwymi kontrahentami, jak również z niewypłacalnymi przedsiębiorcami. Za pomocą odpowiednich narzędzi dyskretnie sprawdzamy wiarygodność przyszłego kontrahenta lub partnera w interesach.

Docieramy do istotnych informacji o stanie majątkowym, ewentualnym zadłużeniu oraz dotychczasowej działalności. Nasze działania sprawdzające przeprowadzamy także w stosunku do firm, z którymi trwa już współpraca, dzięki czemu bez obaw można kontynuować wspólne przedsięwzięcia.

W chwili obecnego rozwoju gospodarczego i ogromnej konkurencji wśród firm należy z dużą ostrożnością wybierać partnerów biznesowych. Dlatego przed podjęciem decyzji o współpracy z kontrahentem, warto sprawdzić jego rzetelność oraz wiarygodność finansową za pomocą wywiadu gospodarczego.

Aby podjąć najlepsze decyzje dla firmy potrzebne są sprawdzone, rzetelne informacje, które zapewnia nasz wywiad gospodarczy.

2. Obserwacje miejsc i osób

Obserwacje osób i miejsc to jedo z najbardziej popularnych działań stosowanych we współczesnym biznesie, jako narzędzie do przemyślanej i bezpiecznej strategii prowadzenia działalności. Metoda ta od lat, będąca jedną z niezawodnych i najskuteczniejszych, pozwala na zbadanie zachowań pracowników, kontrahentów czy kandydatów na wyższe stanowisko, którzy mogą podejmować szkodliwe działania w stosunku do przedsiębiorstwa.

Podstawowymi elementami, niezbędnymi do przeprowadzenia stuprocentowo wiarygodnej obserwacji jest dyskrecja, ogromne zaangażowanie, wiedza oraz doświadczenie.

W zależności od rodzaju sprawy, obserwacje osób i miejsc generują zróżnicowany czas, potrzebny do uzyskania kompletnych i rzetelnych materiałów. Dla detektywa priorytetem jest zgromadzenie faktów, które zadowolą zleceniodawcę, oraz pozwolą mu dzięki zdobytym informacjom, ulepszyć swoje działania, a także uchronić się przed niepożądanymi skutkami nieetycznych zachowań.

Istotnym faktem jest to, iż wszystkie zgromadzone przez nasze biuro materiały, można wykorzystać podczas sprawy sądowej jako dowód, jest to w pełni akceptowana forma dokumentu.

3. Śledztwa gospodarcze

W przedsiębiorstwach często dochodzi do różnego rodzaju przestępstw i nieuczciwości. Nieuczciwa konkurencja wykorzystująca niewiedzę lub nie ostrożność kontrahenta to zmora uczciwych przedsiębiorców. Łamanie zasad przez pracowników wielokrotnie skutkuje ogromnymi stratami finansowymi. Czy to przez wyciek poufnych informacji i danych wrażliwych, strat finansowych (w wyniku kradzieży oraz działania na szkodę) lub współpracę pracownika z nieuczciwym konkurentem.
W takich przypadkach bezwzględnie należy odnaleźć źródło popełnionego przestępstwa oraz zebrać dowody przeciwko osobom, działającym na szkodę firmy.

Prowadzone przez nas śledztwo  dąży do znalezienia źródła problemów, osób odpowiedzialnych za powstałe szkody oraz do zebrania materiału dowodowego. Pozyskana w ten sposób dokumentacja nie tylko pozwala wyeliminować problemy, ale również wystąpić na drogę sądową w celu dochodzenia swoich praw.

4. Weryfikacja pracowników

Weryfikacja pracowników przez detektywa to usługa, której celem jest ochrona dobrego imienia firmy oraz jej interesów. Zatrudniając strategicznych pracowników powierzamy im wrażliwe dane – często poufne, szereg informacji o przedsiębiorstwie oraz dostęp do narzędzi wewnętrznych, których niewłaściwe wykorzystanie może narazić firmę na poważne straty. Dzięki weryfikacji pracowników można zyskać pewność, że zatrudniane na istotnych stanowiskach osoby są godne zaufania, kompetentne oraz uczciwe.

Istotą weryfikacji pracownika jest przede wszystkim sprawdzenie oraz potwierdzenie podanych przez niego informacji. Dotyczy to zarówno poprzednio piastowanych stanowisk (doświadczenia zawodowego), jak i wykształcenia czy dokumentów, którymi podpiera swoje kwalifikacje.

Detektyw naszego biura podczas śledztwa prowadzi zgodne z literą prawa działania, które nie naruszają interesów osoby weryfikowanej.

Korzystając ze sprawdzonych metod oraz narzędzi, doświadczenia i naszej wiedzy, przedstawiamy kompleksowy raport dotyczący wskazanej osoby. Na podstawie zebranych w nim informacji można z powodzeniem dokonać rzetelnej oceny kandydata, utwierdzając się w przekonaniu, że deklarowana przez kandydata postawa faktycznie będzie wspierać rozwój firmy.

5. Wykrywanie podsłuchów, kamer, lokalizatorów GPS

Podsłuch to zjawisko obecne nie tylko w życiu politycznym, ale także problem, z którym bardzo często spotykają się przedsiębiorcy. Dostępność na rynku urządzeń szpiegujących i podsłuchów sprawiła, że każdy może bez problemu je zakupić, co w połączeniu z nieetycznymi zamiarami oraz bezprawnym zachowaniem, może znacznie zaszkodzić zarówno przedsiębiorcy, jak i osobie prywatnej. W praktyce oznacza to bardzo łatwe uzyskanie poufnych informacji, wrażliwych danych, czy kodów dostępu. Istnieje więc znacznie wyższe ryzyko padnięcia ofiarą szantażystów, czy prześladowców. Ponadto ceny urządzeń szpiegowskich są coraz niższe, co powoduje znaczną eskalację tego procederu.

Stale idąca do przodu technologia pozwala na stosowanie coraz lepszych systemów inwigilacyjnych, które bez problemu są w stanie wtopić się w otoczenie. Własnoręczne wykrywanie podsłuchów w domu, biurze, bądź samochodzie jest więc bardzo trudne, czasem wręcz niemożliwe.

W Biurze Detektywistycznym Spectus dysponujemy wieloletnim doświadczeniem, niezbędną widzą na temat narzędzi szpiegowskiego oraz profesjonalnym sprzętem. Dzięki temu jesteśmy w stanie zlokalizować oraz skutecznie zlikwidować podsłuch w Państwa otoczeniu. Bez problemu wykryjemy podsłuch w miejscach prywatnych, przedsiębiorstwach oraz pojazdach, skutecznie ustalimy przyczynę oraz sprawcę danego incydentu.

6. Informatyka śledcza

Internet i wspierane nim systemy oraz komputery osobiste to przepastny świat istotnych dla funkcjonowania przedsiębiorstwa danych.

W tym obszarze znajdują się czynności wykonywane na służbowych komputerach przez pracowników, kluczowe i strategiczne dla funkcjonowania firmy pliki, maile, dane kontaktowe i dane umów, projektów oraz współpracy. Te wrażliwe informacje mogą dostać się w niepowołane ręce w wyniku szkodliwego działania konkurenta, nielojalnego pracownika lub na skutek nieumyślnego błędu.

Według danych przestępczość w sieci stale wzrasta, kształtując coraz to lepsze systemy, mające bezpośredni wpływ na wzrost wskaźników oszustw komputerowych. W siłę rosną ataki hakerskie, cyberprzemoc, piractwo oraz kradzieże dostępów i baz danych. Są to także problemy, z którymi boryka się także sektor biznesu, boleśnie odczuwając skutki takich działań.

 Z pomocą profesjonalnych narzędzi jesteśmy w stanie nie tylko monitorować działania kadry w trybie bieżącym, ale również sprawdzić i dokonać analizy działań wykonanych w czasie przeszłym. Dzięki temu można odzyskać utracone dane, zdobyć informacje na temat wycieku danych oraz poznać ich źródła.

Badamy aktywność pracowników na powierzonych im urządzeniach.

7. Odzyskiwanie danych

Jeśli w wyniku błędu, niedopatrzenia lub działań intencjonalnych na szkodę firmy skasowane zostały ważne dane – pliki, maile, kontakty lub inne dane wrażliwe. W Biurze Detektywistycznym Spectus nie raz udało nam się ratować z podobnej opresji klientów, którzy z dnia na dzień zostali postawieni w tak kłopotliwej sytuacji. Efekty takich działań mogą mieć  negatywny wpływ na funkcjonowanie całego systemu firmy, co w praktyce bardzo często wiąże się ze sporymi stratami finansowymi. Nasza firma oferuje:

  • Odzyskiwanie haseł.
  • Odzyskiwanie skasowanych maili i historii korespondencji.
  • Odzyskiwanie skasowanych plików (dokumentów, zdjęć, etc.).
  • Odzyskiwanie skasowanej historii w przeglądarkach internetowych.

W ramach usługi prywatny detektyw jest w stanie prześledzić w zasadzie każdy wykonany na wskazanym urządzeniu krok. Zajmujemy się komputerami stacjonarnymi, laptopami, tabletami, telefonami (dane kontaktowe zapisane na urządzeniu i/lub karcie SIM, zdjęcia, pliki, wiadomości), kamerami przemysłowymi, systemami monitoringu, serwerami, aparatami fotograficznymi, kartami pamięci, dyskami zewnętrznymi, płytami CD oraz wszelkimi innymi nośnikami danych.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Strona internetowa cena : www.intermikro.com